Dünyayı Yavaşlatmak Elimizde Ya Durdurmak?

Dünyayı Yavaşlatmak Elimizde Ya Durdurmak?

dünyaDünya batıdan doğuya doğru dönmektedir. Bu yüzden güneş doğudan doğarken batıdan da batar. Bu dönme işlemi giderek yavaşlayacak ve zamanla durma noktasına kadar gelecektir. Hatta Dünya durma noktasına gelindiğinde neler olabileceği ile ilgili bir kaç bilgi paylaşmıştık.
Peki, Dünyayı durdurmak elimizde mi? Yavaşlatmak mümkün fakat durdurmak biraz sorun olabilir. Örneğin Dünya üzerindeki bütün insanların aynı anda Dünyanın dönüş hızının tersi yönde bir koşma hareketi yaptığını düşünürsek işte bu Dünyanın hızını yavaşlatacaktır. Bunun nedeni de insanların koşma hareketini gerçekleştirirken aslında yeri itmesi ile olmaktadır. Fakat bu yavaşlatma ne kadar etkili olur veya Dünya tekrar hızlanır mı bu konuda bir fikir yok.
Durdurmak ise oldukça karmaşık. Büyük bir kütlenin dönmesini durdurmak için oldukça büyük bir kuvvete ihtiyaç var ve bu kuvvet nasıl sağlanır bilinmez. Ama bu yavaşlatma işlemi büyük bir zaman aralığına yayılırsa işte o zaman durdurma işlemi gerçekleşebilir.
Tabi bu düşünceler mantık ve kağıt üzerinde olan düşüncelerdir. Olabilitesi olan fakat olması için büyük çabalar gerektiren neredeyse imkansıza yakın olan çalışmalar.

Yorumlara katıl

1 Yorum
  • dünyanın durduğunu görmek isterdim aslında ama bence dünya yavaşlamaya başladığında ve durmaya yaklaştığında insanlık ta yok olacaktır.

Arşiv