İpten Oyuncak Bebek Yapımı

16Küçük ve her yerde bulunabilecek malzemelerle oyuncak yapmaya hazır mısınız? Yapım aşamalarını aşağıda paylaşacağımız ve yanda gördüğünüz kaptan Sparrow (Johnny Depp)’a benzeyen bu oyuncak oldukça basit adımlarla yapılabiliyor.
Malzeme için alüminyum tel, ip, renkli kalem, saç için tüy, yapıştırıcı, maket gözler, köpükten top, kağıt şerit gerekiyor. Bununla birlikte makas gibi değişik malzemeler de yapım aşamasında kullanılacaktır.
İlk olarak yapmamız gereken alüminyum telleri insan şeklinde birbirine bağlamak. Sonrasında ise köpükten yapılma topu tellere baş olarak şekilde sabitliyoruz. Eğer köpükten top bulamazsanız bunun yerine ip sararak devam edebilirsiniz.
İskelet yapısını oluşturduktan sonra ipi sararak iskeleti kaplamaya başlıyoruz. Kalın bir ip ile kaplamayı gerçekleştirdikten sonra daha ince bir ip ile sarma işlemine devam edebilirsiniz. Bunun amacı daha güzel görünmesini sağlamak.
Alt kısmını daha da güzel hale getirmek için renkli (siyah) kalem ile boyayabilirsiniz. Daha sonrasında ise küçük malzemeler ile süslemeye devam ediyoruz. Örneğin tüyler ile saçlarını, bıyıklarını ve sakallarını yapmak veya göz maketlerini yerleştirmek gibi…
Son olarak isterseniz kafasına bir bant yerleştirebilirsiniz. Bir kağıt parçasını saçlarının üzerine yerleştirerek saç bandı havası veya bandana havası verebilirsiniz.
İşte yapım aşamalarına ait görüntüler. Kolay gelsin 🙂

Yorumlara katıl

Arşiv