İngilizce Öğrenmenin Püf Noktaları

ingilizce öğrenmekKurslara gidiyor, özel hocalar tutuyor, tüm imkanları zorluyor ama buna rağmen İngilizce öğrenemiyorum diyorsanız işte size yabancı dil öğrenmenin püf noktaları; Öncelikle bu dili öğrenmeye karar verin ve başlayın, kendinize bunu öncelikli hedef haline getirin ve bunun için güçlü bir öğrenme nedeni bulun -ki bu çok zor olmasa gerek- ülkemizde iş ilanlarına bir göz atsanız bile kariyer başlangıcı için İngilizce’nin ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz.
Karar verildikten ve güçlü bir öğrenme nedeni bulduktan sonra yapacaklarınız ise; Ayrıntıları kaçırmayın, tekrar edin, sormaktan ve yanlış yapmaktan çekinmeyin. Öğrendiğiniz kelimeleri mutlaka cümle içinde kullanın. Her gün mutlaka bir süre çalışın ve çalışırken de geri dönüşler yaparak ön öğrenmeleri tekrar edin.
Süreli yayınları takip edin; internetten günlük yabancı gazeteleri ve dergileri takip etmek çok zor olmasa gerek. Bunu yapmak yazılanı tam olarak anlamasanız bile görsel belleğinizi çalıştıracak ve kelime haznenizi geliştirecektir.
Müzik dinleyin, film izleyin, kısa filmler ve videolar da olabilir. Görsel belleğinizi okuyarak geliştirebilirsiniz ve bunu filmler ve müzikle desteklerseniz audio-lingual öğrenmeyi gerçekleştirmiş olursunuz ki buda daha kalıcı bir öğrenme sağlar.
Yabancıların gittiği kafelere takılarak onlarla iletişim kurabilir, kısa sürelide olsa bir yurt dışı gezisi düşünebilirsiniz.
Kısaca; çok okumalı, dinlemeli ve seyretmelisiniz.
Öğrendikleriniz kullanmalı ve deneme yanılma yöntemiyle pekiştirmelisiniz.
Yeni bir kelime öğrendiğinizde mutlaka cümle içinde kullanmalısınız.
Tüm bunları hakkıyla yaptığınızda dilsel gelişimizin farkına varacaksınız. Kolay gelsin…

Benzer Makaleler

Yorumlar

  • sezgin
    Cevapla

    ingilizce artık bir yabancı dil değil dünyanın ana dili olmuştur.

Devamını oku:
Donmuş Domatesin Çözünme Hali

Donmuş bir domates çözününce ne olur? ImgUr sitesindeki DracoLeCount isimli bir kullanıcı bu fotoğrafları paylaşınca bir anda merak konusu oldu. Aslında...

VideoScribe ile Eğlenceli Eğitim

Güzel bir çizim programı. Derslerinizi animasyonlarla anlatmak ve animasyonların çekiciliğini kullanmak istiyorsanız bu program tam size göre. İnovatif öğretmenler için...

Kapat