Sitemizde toplam 41 kategoride 612 makale, 592 yorum, 1910 ilgi eki, 813 kullanıcı bulunmaktadır ve 324 günden beri faaliyet vermektedir.
Son Dakika
Anasayfa » Projeler » Okul Projeleri » İngilizce Konuşma Topluluğu

İngilizce Konuşma Topluluğu

ingilizce konuşma topluluğuOkullarda uygulayabileceğiniz bu de İngilizce Öğretmenleri için. Artık Dünya’da küresel dilin İngilizce olduğunu daha önceleri sizlerle paylaşmıştık. Her insanın artık iyi bir İngilizce biliyor olması gerekiyor. Okullarımızdaki İngilizce eğitimini incelediğimizde öğrencilerin gramer bilgilerinin iyi derecede olduğunu fakat konuşma yani speaking kısmının zayıf olduğunu görebiliyoruz. Özellikle de öğrencilerin bir derdini anlatma konusunda sıkıntı çektikleri aşikar.

İşte bunu engellemek adına güzel bir olacaktır. Okulunuzda öğretilen ağırlıklı yabancı dil ile ilgili en fazla 5 kişilik gruplar oluşturup bu grupların belirli günlerde toplanıp bir konu hakkında konuşmalarını sağlayabilirsiniz. Seçilecek konuyu daha önceden duyurmak ve bu konu hakkında bilgi toplamalarını sağlamak konuşma sırasında onların öz güvenini artıracaktır.

Konuşmayı yönetme ve takılınan noktaları aşma konusunda bir İngilizce öğretmeninin rehberliği uygun olacaktır. Bu isterseniz sınıfta isterseniz konferans salonunda isterseniz de okul sonrası bahçede gerçekleşebilir.

Hakkında Gürkan

Biyografi --- Farkın ve farkının farkında öğretmenleri aramıza bekliyoruz.

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>