Sitemizde toplam 41 kategoride 612 makale, 591 yorum, 1910 ilgi eki, 813 kullanıcı bulunmaktadır ve 323 günden beri faaliyet vermektedir.
Son Dakika
Anasayfa » Etiket Arşivi: eğitim sohbetleri

Etiket Arşivi: eğitim sohbetleri

Bilişim Teknolojileri ve Öğretmen

bilisimteknolojileri

Eğitim sohbetimizde bu hafta bilişim teknolojileri üzerine konuşacağız. Oldukça geniş bir konu olmasına rağmen öğretmen ve eğitim üzerindeki etkisini inceleyeceğiz. Konuklarımız ise Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinden okutman Cumali YAŞAR, Bilgi Üniversitesinden Öğretim Görevlisi Ercüment BÜYÜKŞENER ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü eğitici bilgisayar formatör öğretmeni Tuncay SANLI. Konuklarımızla birlikte hayatımıza giren teknolojiden, öğretmenlere sunulan teknolojik imkanlardan, teknolojinin sınıflarda kullanılmasından ve FATİH projesi ile birlikte teknolojik gelişmelerden konuşacağız. Diğer eğitim sohbetlerimizi izlemek için eğitim sohbetleri ilgi ekini takip edebilirsiniz. (Yayınımız, kaliteli olması açısında Youtube üzerinden yayınlanacaktır.) Sohbetimize sorularınızla katılmak için Facebook sayfamızı, yorum bölümünü ve iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz. Cumali YAŞAR kimdir? Bilişim, bilgi işlemleri ... Devamını Oku »

Eğitim Koçluğu ve Öğretmen

egitim-koclugu

Eğitim sohbetlerimizde bu hafta son zamanlarda meslek olarak da kabul edilen eğitim koçluğunu konuşacağız. Konuğumuz bu konuda eğitimler veren ve iş yapan Nesrin DABAĞLAR. Konuğumuz ile birlikte bu hafta eğitim koçluğu, öğrenci koçluğu, etkili konuşma, beden dili ve nefes eğitimi üzerine konuşacağız. Bir öğrencinin başarıya ulaşması için yapılması gerekenleri hep birlikte tartışacağız. Diğer eğitim sohbetlerimizi izlemek için eğitim sohbetleri ilgi ekini takip edebilirsiniz. Yayınımızın görüntülerini kaliteli olması için Youtube üzerinden aktardığımız için bazı takipçilerimiz izleyemeyebilir. Bu durumda bazı yöntemleri kullanabilirsiniz. Örn: Chrome tarayıcıya Zenmate eklentisini ekleme, Hotspotshield programını bilgisayarınıza yüklemek veya şurada anlatılanları yapmak… Yayınımıza sorularınızla katılmak için Facebook sayfamızı, ... Devamını Oku »

Beyin ve Öğrenme

beyin

Bu hafta eğitim sohbetlerimizde merakla araştırılan ve bir türlü çalışması çözülememiş ve önemi oldukça yüksek olan beynimiz hakkında konuşacağız. Sinir bilimi üzerine çalışmalar yapan konuklarımız ise Doç. Dr. Sinan CANAN. Konuklarımızı aynı zamanda nbeyin.com adresinden de tanıyorsunuz. Bu hafta konuklarımızla birlikte beynin çalışması, beyinde öğrenmenin gerçekleşmesi, beynimizi nasıl kullanmalıyız, öğretmenlerin beyin hakkında bilmesi gerekenler ve çağın gerekleri karşısında beynimizin durumunu konuşacağız. Canlı yayına sorularınızla katılmak için yorum bölümünü, Facebook sayfamızı ve iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz. Diğer eğitim sohbetlerimizi izlemek için eğitim sohbetleri ilgi ekini takip edebilirsiniz. Doç. Dr. Sinan CANAN kimdir? Sinir bilimlerinin son bulguları ışığında, yaşamımızı doğrudan etkileyen bir çok ... Devamını Oku »

Bilim ve Çocuk

bilimveteknolojihaftasi

Eğitim sohbetlerinde bu hafta konumuz bilim. Konuğumuz ise Prof. Dr. Osman DEMİRCAN. Bu hafta Osman Bey ile birlikte bilimsel, düşünme, bilim insanı olma ve bilim ile teknolojik yakınlık konularını konuşacağız. 8-14 Mart Bilim Haftası nedeniyle bu haftaya hazırlık olması açısından yapacağımız bu eğitim sohbetinde öğrencilere ve öğretmenlere yararlı olmayı hedefliyoruz. Canlı yayınımıza sorularınızla katılmak için Facebook sayfamızı, yorum bölümünü ve iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz. Diğer eğitim sohbetlerimizi izlemek için eğitim sohbetleri ilgi ekini takip edebilirsiniz. Osman DEMİRCAN kimdir? Astrofizik Profesörü olarak görev yapan Osman Demircan, şu an Çanakkale Üniversitesi öğretim üyesi görevini yürütmektedir. Demircan, astronomi, uzay bilimleri, fizik ve matematik alanlarında ... Devamını Oku »

21. Yüzyılda Eğitimde Yeni Arayışlar ve Öğretmen

21. Yüzyılda Eğitimde Yeni Arayışlar

Eğitim sohbetlerimizde bu hafta konumuz 21. Yüzyılda Eğitimde Yeni Arayışlar. Konuğumuz ise Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin TURAN. Konuğumuzla birlikte bu hafta eğitimdeki değişimleri, gelişen dünya modelinde ailenin, öğrencinin, öğretmenin rollerini ve eğitimdeki değişimlerin toplumlar üzerine etkisini konuşacağız. Sorularınızla yayınımıza katılmak için; yorum bölümünü, Facebook sayfamızı ve iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz. Diğer eğitim sohbetlerimizi izlemek için eğitim sohbetleri ilgi ekini takip edebilirsiniz. Selahattin TURAN kimdir? Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını 1991–1998 yılları arasında ABD’de Ohio Üniversitesi’nde uygulamalı davranış bilimleri ve eğitimde liderlik alanında tamamladı. 1996 yılında Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi -Mesleki Eğitim Programları- Okul ... Devamını Oku »

Birleştirilmiş Sınıflar ve Eğitim Sistemimiz

yokluktan_birlestirilmis_siniflar

Bu hafta eğitim sohbetimizde birleştirilmiş sınıflar konusu işleyeceğiz. Her ne kadar çok az sayıda kalmış olsa da taşımalı eğitimin yapılamadığı uzak noktalarda kalan bölgelerde birleştirilmiş sınıflar mevcut. Öğretmenler ise bu okullarda görev yapmakta oldukça zorlanıyorlar. Özellikle de deneyim kazanmamış öğretmenlerin görevleri zorlu geçiyor. Eğitim sohbetimizde bu konulara, pratik ipuçlarına ve yapılan çalışmalara değineceğiz. Bununla birlikte öğretmenlerin hizmet öncesi eğitim aldıktan sonra göreve başlamaları ile gerçekleşen sönme ve heves kırılmasını irdeleyeceğiz. Sınıf yönetimi ve Türk eğitim sisteminindeki genel sorunlar ve çözüm önerileri üzerine konuşacağız. Konuğumuz Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretim görevi yapan Yrd. Doç. Dr. Alpaslan GÖZLER. Bu alanda çalışmalar yapan ... Devamını Oku »

Üstün Zekalı Çocuklar ve Öğretmen

üstün zekalı çocuk

Bu haftaya özel eğitim sohbetlerini iki kez yapacağız. Salı günü gerçekleştirdiğimiz Aile, Öğrenci ve Öğretmen konulu eğitim sohbetinden sonra bugün sizlerle Üstün Zekalı Çocuklar üzerine konuşacağız. Konuklarımız Üstün Zekalılar Enstitüsü Antalya Şubesinden Seçil ÖZCAN CANDANGİL ve Abdullah ÇETİN. Eğitim sohbetinde üstün zekalı çocukların tanılanması, üstün zekalı çocuklara verilen eğitimler, üstün zekalı çocuklarda ailenin görevi ve üstün zekalı çocuklar ile iletişimde öğretmenin görevi üzerine konuşacağız. Diğer eğitim sohbetlerimizi incelemek için eğitim sohbetleri ilgi ekini takip edebilirsiniz. Yayınımıza sorularınızla katılmak için Facebook sayfamızı, yorum bölümünü ve iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz. Seçil ÖZCAN CANDANGİL kimdir? Yansıma Anne-Baba-Çocuk Enstitüsü ve Üstün Zekalılar Enstitüsü Antalya Şubesi kurucu ... Devamını Oku »

Aile, Öğrenci ve Öğretmen

aile-egitimi

Bu hafta eğitim sohbetlerimize anne ve baba davranışları ile öğretmen ve öğrencinin rolleri üzerine konuşacağız. Erzurum üniversitesinden Doç. Dr. Osman SAMANCI bize ödevler, sınavlar, aile davranışları ve öğrenci sorumluluklarından bahsedecek. Diğer eğitim sohbetlerimizi izlemek için eğitim sohbetleri ilgi ekini takip edebilirsiniz. Yayınımıza sorularınızla katılmak isterseniz Facebook sayfamızı, yorum bölümünü ve iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz. Osman SAMANCI kimdir? Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü öğretim üyesi ve Doç. Dr. olarak görevini devam ettiren Osman SAMANCI aile eğitimleri, anne ve babanın eğitim üzerindeki etkisi, öğrencinin teknolojik gelişimi, öğretmen ve öğrenci rolleri üzerine çalışmalar yapmaktadır.   Devamını Oku »

Eğitim Sohbetleri Eğlenceli Anlar

maskot5

ogrenmen.com ekibi olarak bazı zamanlar eğlenceli çalışmalar da yapıyoruz. Bunlardan ilki son zamanlarda izleyicilerimizle paylaştığımız jenerik çalışmamızdı. Bu çalışmamızın çok beğenilmesinden sonra Eğitim Sohbetlerimize gösterilen yoğun ilgi dolayısıyla eğlenceli anlardan oluşan bir video hazırladık. Eğitim sohbetlerimize katılan sayın konuklarımızın desteği ve zamanını ayırıp bizi takip eden siz takipçilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sitemizi günlük takip eden binlerce kişiye, eğitim sohbetlerimize katılan sayın konuklarımıza, eğitim sohbetlerimizi canlı izleyen yüzlerce kişiye ve eğitim sohbetlerimizin tekrarını izleyen binlerce kişiye çok teşekkürler.  Sizlerle birlikte kocaman bir aile olduk, birlikte oluşturduğumuz bilgi ağı ile geleceğimize ve çocuklarımıza hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Devamını Oku »

Erasmus+ ve Öğretmen

erasmus

Eğitim sohbetlerinde bu hafta konuğumuz Erasmus+ projeleri kapsamında ülkemize gelen öğretmenler. Geçmiş eğitim sohbetimizde bu tarz projelerle yurt dışında görev almış öğretmenler konuğumuz olmuştu. Şimdi ise ülkemizde öğretmenlik yapan öğretmenlerle Erasmus+ projelerini ve ülkemize ait izlenimlerini konuşacağız. Diğer eğitim sohbetlerini izlemek için eğitim sohbetleri ilgi ekini takip edebilirsiniz. Soru sormak için ise Facebook sayfamızı, yorum bölümünü ve iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz.   Devamını Oku »